Архіви категорій: Скринька “ПОРАДНИК”

«ПОРАДИ БАТЬКАМ» щодо фізичного виховання дітей з вадами слуху

«Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків,
але жодні ліки в світі не можуть замінити фізичні вправи»
А.Моссо

Головним завданням батьків є турботу про здоров’я своєї дитини.

Організація роботи з фізичного виховання вдома потребує вдосконалення. Про це свідчить наявність значної кількості дітей із порушення мовленнєвого розвитку, дисгармонійним фізичним розвитком, а також із недостатнім розвитком рухів та фізичних якостей. На Україні, реєструється досить високий відсоток дітей, які часто хворіють на респіраторні інфекції та мають хронічні недуги.

Недостатній фізичний розвиток і низька фізична підготовленість дітей з вадами слуху здебільшого пояснюються зниженням їхньої рухової активності. Потреба дітей у рухах задовольняється лише на 35-50%. Гіподинамію спричиняють часті респіраторні захворювання, нераціональна побудова рухового режиму й загального режиму дня, недостатнє перебування дітей на свіжому повітрі.

Для усунення недоліків основну увагу дітям потрібно приділяти не тільки вчителям фізичної культури, але й їх батькам. Потрібно передбачати правильну побудову та активацію рухового режиму, спрямувати його на оздоровлення дітей.

Ефективність фізичного виховання забезпечується комплексним використанням традиційних засобів не тільки під час уроку з фізичної культури, але й вдома:

 • фізичні вправи (ранкова гімнастика, ігри, елементи туризму);
 • оздоровчі сили природи (повітря, сонце, вода);
 • гігієнічні чинники (режим харчування, занять і відпочинку; гігієна одягу, взуття, обладнання та ін).

Щоб свідомо займатися з дитиною фізкультурою , необхідно знати всі особливості дитячого організму, які відбуваються в ньому в міру того, як він дорослішає. Необхідно мати на увазі важливу обставину – сучасне життя перенасичена нервовими перевантаженнями, особливо в учнів з вадами слуху. Фізичні вправи – вправи, які допоможуть вашим дітям протистояти стресовим ситуаціям.

Чим міцнішим здоров’ям ми озброїмо наших дітей, тим краще вони пристосуються до сучасного життя.

Таким чином, вашій увазі пропонуються «поради» щодо фізичного виховання та зміцнення здоров’я вашої дитини:

 1. Любіть своїх дітей, захищайте їх своєю любов’ю і правдою.
 2. Не нашкодьте своїй дитині.
 3. Виховуйте без примусу.
 4. Щоденно разом із дітьми виконуйте ранкову гімнастику під музичним супроводом, обов’язково промовляючи кожну вправу, таким чином, розвиваючи мовлення дитини та збагачуючи її словниковий запас.
 5. Підбираючи комплекс ранкової гімнастики, зверніть увагу, щоб вправи виконувалися з різних вихідних положень (стоячи, сидячи, лежачи) та чергувалися для різних м’язових груп ( плечового пояса , тулуба , ніг).
 6. Підтримуйте інтерес дитини до занять ранковою гімнастикою, застосовуючи ігровий метод та розкриваючи зміст здорового способу життя (використовуючи малюнки).
 7. Під час занять ранковою гімнастикою, обов’язково, витримуйте єдину лінію поведінки обох батьків, не допускайте протилежних розпоряджень (мама «вистачить виконувати вправи», тато «пострибай ще п’ять разів»). Зверніть увагу на настрій дитини, якщо вона відмовляється виконувати вправу – з’ясуйте причину та виправте її.
 8. У жодному разі не наполягайте на продовженні заняття, якщо у дитини не має настрою займатися фізичною культурою. Не сваріть дитину за невірно виконані вправи.
 9. Не перевантажуйте дитину, враховуйте її вік, стан та настрій.
 10. Обов’язково, не забувайте, похвалити дитину.
 11. Раз на місяць змінюйте комплекс вправ, обов’язково включаючи вправи для формування правильної постави та профілактики плоскостопості, вправи для різних м’язових груп, дихальні вправи та рухові ігри.
 12. Більше часу проводьте на свіжому повітрі, особливо влітку. Влаштовуйте учням розважальні прогулянки (влітку-пікніки, туризм (влаштуйте туристичний похід); взимку-катання на ковзанках, лижах).

Акцентуйте увагу на правильну вимову звуків, слів (назв вправ та ігор) та наголос у словах

під час заняття.

 i